Řešení pro Váš operační sál - video management (digitalitalizace, digitální integrace) VIEWMEDIC

thumb

Zdravotnické počítače, monitory a video managment (digitalizace , digitální integrace) pro operační sály VIEWMEDIC vyráběné německou firmou REIN MEDICAL zastupuje na českém a slovenském trhu naše firma AKC konstrukce.

 

Řešíte propojení všech zdrojů videosignálů, NIS, a PACS na operačním sále?

Hledáte způsob jak jednoduše vše ovládat, nahrávat operace, přenášet tyto informace přes nemocniční síť do učebních místností a poslucháren?

 

 

Toto je velmi snadné.

Můžete si zvolit z několika možností, jak to vyřešit.

Máme pro Vás 3 základní řešení:

 

ROUTE 

jednoduché PC řešení, které umožní směřovat videosignály z různých zdrojů (kamera v operačním světle, laparoskopická kamera, PACS signál a pod.) k zobrazení na různých zařízeních (monitor na přídavném rameni OS, monitor zabudovaný ve stěně OS a pod.).

  

SMART OR LOCAL CLIENT 

Až čtyři uživatelé (SMART OR CLIENT) mohou využívat síťové napojení k přístupu na dostupné informační toky z OS (videosignály a zvukový signál) a dokonce je místně nahrávat. Jeden uživatel je vždy na operačním sále, další až 3 mohou být připojení kdekoliv v místní nemocniční síti ( pracovny lékařů, posluchárny a pod.).
  
 

SMART OR NETWORK SUIT 

Umožňuje řídit množství přednastavených scénářů a to i pro více OS. Tolik SMART OR CLIENT, kolik je požadováno, může přistupovat a sdílet všechny videosignály z OS. Pomocí SMART OR CLIENT lze otevřít a zpracovávat všechen dostupný archivovaný materiál na IP síti.
Pro jednodušší práci a ochranu dat je vhodné síťovou verzi  SUITE  pro archivaci videosignálů umístit na specializovaný server. Řešení NETWORK SUITE samozřejmě umožňuje všechny možnosti routingu videosignálů.
 
Výhodou je, že je možno nejříve instalovat základní řešení ROUTE a teprve později případně dokoupit lokální nebo serverovou licenci SMART OR - systém roste přesně podle Vašich požadavků ( samozřejmě že můžete přejít z lokální na serverovou verzi).
Pokud chystáte digitalizaci 4 a více sálů, doporučujeme již od počátku pracovat se síťovou verzí.
 
 
 
Možný příklad serverového řešení SMART OR.
 

 

 

1. SMART OR NETWORK Server
2. SMART OR NVR (síťový videorekordér)
3. SMART OR CLIENT
4. Stříhání videa a jeho export na DVD/USB ( možné na všech CLIENT )
5. Konference přes SMART OR CLIENTS
6. Každý CLIENT umožňuje nastavit vlastní konfiguraci obrazu
7. VIEWEMEDIC MSX-1004  - video router
8. VIEWMEDIC MSE-0602 - kodér
9. VIEWMEDIC OPERION - pracovní stanice
10.VIEWMEDIC CLINIO 224 D - monitor
 
Všechny položky jsou klasifikovány jako zdravotnický prostředek ( PC, monitory, videoroutery ) a samozřejmostí je krytí IP65 s možností celoplošné desinfekce všech přístrojů.
 
 
Ovládání je naprosto intuitivní přes dotykovou obrazovku, kterou můžete umístit na přídavné rameno operačního světla.
 
 
 
 
nebo jej můžete umístit na stěnu operačního sálu:
 
 
 
Česká lokalizace programu SMART OR umožňuje ovládat dotykem veškeré potřebné funkce.
A to jak určit zdroj zobrazovaného videosignálu ( kamera v operačním světle, laparoskopická věž a pod.), určit na kterém monitoru bude příslušný signál (signály) zobrazen,nahrávat průběh operace, fotit průběh operace, posílat video do ostatnícch místností (konference) a pod.
 
 
 
 
Hlavní a neocenitelnou výhodou celého řešení je, že můžete integrovat jakýkoliv zdroj video signálu bez rozdílu, kdo dané zařízení (laparoskopickou věž, operační svítidlo a pod.) vyrábí a dodává . Nejste závislí na jednom dodavateli přístrojů  nebo skupině firem, které takové řešení vyvynuli. Jako bonus ušetříte na tom, že nemusíte kupovat předražené nahrávací jednotky od dodavatelů endoskopických věží. 
 
Všechny signály jsou ve videorouteru nejdříve standardizovány a pak teprve distribuovány ( laicky dovnitř pustíte jakýkoliv videosignál na na výstupu vždy budou standardizované DVI signály).
Samozřejmosí je, že v budoucnu ( pokud potřebujete již dnes) můžete pracovat s 3D obrazem. Pokud tedy uznáte za nutné, že je třeba tento obraz uchovávat v a posléze promítat v 3D podobě.
 
Pomocí plug-in DICOM CONNECT můžete mít přístup k PACS údajům o pacientovi. Stejně tak je možno všechny informace propojit s nemocničním informačním systémem (HL7). K tomu slouží plug-in SMART OR HL7 CONNECT.
 
Neocenitelnou výhodou pro Vás jako uživatele ( operatéry ) je to, že Vás systém nezahlcuje zbytečnými funkcemi, které ztěžují jeho užívání. Vy se tak můžete pouze věnovat svojí práci. Proto je naše řešení o více jek 50% levnější, než ostatní obdobná řešení na trhu.
 
 
 
 

Potřebujete vyřešit digitalizaci OS? Zavolejte nám a rádi Vám pomůžeme s digitalizací a pořádáním videokonferencí z OS.